ウズベク語例文 - 翻訳 / 基礎単語 - 未解答
(タップまたはEnterキー)
試験の前に、私は不安を感じました。
Imtihon oldidan menda bezovtalik paydo bo'ldi.
試験の前に、私は不安を感じました。
Imtihon oldidan menda bezovtalik paydo bo'ldi.
試験の前に、私は不安を感じました。
解説
(タップまたはEnterキー)
私は便秘なので、水をもっと飲みます。
Menda qabziyat bor, shuning uchun ko'proq suv ichaman.
私は便秘なので、水をもっと飲みます。
Menda qabziyat bor, shuning uchun ko'proq suv ichaman.
私は便秘なので、水をもっと飲みます。
解説
私は便秘なので、水をもっと飲みます。
qabziyat
( 複数形 )
( table-tags )
( inflection-template )
( 主格 単数形 )
( 主格 複数形 )
( 属格 単数形 )
( 属格 複数形 )
( 与格 単数形 )
( 与格 複数形 )
( 対格 定形 単数形 )
( 対格 定形 複数形 )
( 処格 単数形 )
( 処格 複数形 )
( ablative 単数形 )
( ablative 複数形 )
( table-tags )
( inflection-template )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
(タップまたはEnterキー)
ホテルでは受付室は1階にあります。
Mehmonxonada qabulxona birinchi qavatda joylashgan.
ホテルでは受付室は1階にあります。
Mehmonxonada qabulxona birinchi qavatda joylashgan.
ホテルでは受付室は1階にあります。
解説
Men ertalab ro'yxatxona oldida kutdim.
私は朝、登録事務所の前で待ちました。
Men ertalab ro'yxatxona oldida kutdim.
私は朝、登録事務所の前で待ちました。
解説
Bugun jarroh bemor bilan gaplashdi.
今日、外科医は患者と話しました。
Bugun jarroh bemor bilan gaplashdi.
今日、外科医は患者と話しました。
解説
今日、外科医は患者と話しました。
jarroh
( 複数形 )
( table-tags )
( inflection-template )
( 主格 単数形 )
( 主格 複数形 )
( 属格 単数形 )
( 属格 複数形 )
( 与格 単数形 )
( 与格 複数形 )
( 対格 定形 単数形 )
( 対格 定形 複数形 )
( 処格 単数形 )
( 処格 複数形 )
( ablative 単数形 )
( ablative 複数形 )
( table-tags )
( inflection-template )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
( 主格 possessive 単数形 )
( 主格 複数形 possessive )
( 属格 possessive 単数形 )
( 属格 複数形 possessive )
( 与格 possessive 単数形 )
( 与格 複数形 possessive )
( 対格 定形 possessive 単数形 )
( 対格 定形 複数形 possessive )
( 処格 possessive 単数形 )
( 処格 複数形 possessive )
( ablative possessive 単数形 )
( ablative 複数形 possessive )
Bugun terapevt meni ko'rikdan o'tkazdi.
今日、内科医が私を診察しました。
Bugun terapevt meni ko'rikdan o'tkazdi.
今日、内科医が私を診察しました。
解説
Pediatr bolani ko'rikdan o'tkazdi.
小児科医は子どもを診察しました。
Pediatr bolani ko'rikdan o'tkazdi.
小児科医は子どもを診察しました。
(タップまたはEnterキー)
今日、医者が私を診察して、薬を処方してくれました。
Bugun vrach meni ko'rib, dori yozib berdi.
今日、医者が私を診察して、薬を処方してくれました。
Bugun vrach meni ko'rib, dori yozib berdi.
今日、医者が私を診察して、薬を処方してくれました。
解説
今日、医者が私を診察して、薬を処方してくれました。
Bu mutaxassis bizga maslahat berdi.
この専門家は私たちに助言してくれました。
Bu mutaxassis bizga maslahat berdi.
この専門家は私たちに助言してくれました。
解説
Ertaga maktabda tibbiy ko'rik bo'ladi.
明日、学校で健康診断があります。
Ertaga maktabda tibbiy ko'rik bo'ladi.
明日、学校で健康診断があります。
解説
loading!!